O nas

Mezzo Forte to nasz autorski projekt szkoły stworzony przez ludzi z pasją od dzieciństwa zajmujących się muzyką. Dzięki swoim doświadczeniom związanym z poszczególnymi etapami edukacji muzycznej postanowiliśmy stworzyć muzyczną społeczność, której najważniejszą cechą jest radość ze wspólnego grania i śpiewania.

Zajmujemy się kształceniem dzieci i młodzieży, pragniemy obudzić w nich ciekawość do poznawania, a także tworzenia muzyki. Każdy z naszych uczniów rozpoczyna z nami swoją własną drogę muzyczną. Zdobywa podstawy gry na instrumencie oraz poszerza swoje umiejętności podczas zajęć grupowych. Okazją do zabawy podczas muzykowania i rozwijania muzycznych zainteresowań są regularnie organizowane koncerty naszych uczniów.

Dominik Maciążek – wszechstronny muzyk, który swoje umiejętności rozwijał w tak prestiżowych ośrodkach jak Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu, Italian Accordion Academy w Urbino, Hochschule für Musik w Detmold oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Ważną część jego działalności stanowi edukacja. Prowadzi swoją klasę akordeonu, zajęcia muzyczne oraz warsztaty dla dzieci.

Ewa Ignaczak-Maciążek – skrzypaczka i teoretyk muzyki. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Swoją wiedzę poszerzała w Pädagogische Hochschule w Wiedniu, Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu, a także biorąc udział w studenckich konferencjach naukowych oraz warsztatach metodycznych. Doświadczenie zawodowe zdobywa pracując jako nauczyciel w szkołach muzycznych I i II stopnia.